Świat ze szkła

Oferta

Balustrady szklane

Balustrady szklane obecnie są coraz częściej stosowane jako element wykończenia domu. Są materiałem nadającym elegancji i nowoczesności wnętrzu lub też elewacji budynku. W połączeniu z wykończeniem drewnianym czy też kamiennym nadają oryginalny charakter elewacji. To dzięki balustradom szklanym wnętrza sprawiają wrażenie jaśniejszych i bardziej przestronnych.

Szkło laminowane jest powszechnie wykorzystywane w architekturze i budownictwie. To najbezpieczniejsze szło mające postać dwóch tafli sklejonych folią w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Co jest ważne, w przypadku pęknięcia szkła VSG związana z nim folia zabezpiecza szkło przed rozsypaniem się na ostre kawałki, tym samym minimalizując ryzyko zranienia. Ponadto szkło laminowane jest bardziej dźwiękoszczelne w porównaniu ze szkłem monolitycznym tej samej grubości. Jednocześnie jest to materiał ograniczający przenikanie szkodliwego dla ludzi, zwierząt jak również mebli i innych rzeczy promieniowania UV dzięki absorbowaniu tego rodzaju promieni przez dodatki, które zawarte są w folii.

„Świat ze szkła” specjalizuje się w tego rodzaju konstrukcjach, które wykonujemy ze szkła hartowanego laminowanego ESG VSG o grubościach szkła od 8,76 mm (oznaczenie 44.2 - dla wypełnień szklanych balustrad o konstrukcji stalowej lub drewnianej), do 25,52 mm (oznaczenie 1212.4 - dla balustrad samonośnych mocowanych punktowo).

Oferujemy balustrady ze szła przeźroczystego Float, odbarwionego OptiWhite, oraz różnych rodzajów foli PVB, dzięki czemu uzyskujemy efekt szyby mlecznej, zaparowanej (Cool White), czarnej ( Absolute Black), białej ( Polar White) czy czerwonej ( Deep Red).

Na indywidualne życzenie klienta wykonujemy szkło laminowane z płótnem, zadrukowane w technologi UV, czy też piaskowane w ozdobne wzory. W naszej ofercie znajduje się również szkło gięte laminowane.

Balustrady szklane najczęściej montujemy doczołowo do stropu lub schodów, w sposób punktowy, stosując rotule ze stali nierdzewnej, oraz liniowy w szynach aluminiowych z osłonami w wykończeniu ze stali nierdzewnej oraz aluminium anodowanego.

Każda balustrada może być wykończona poręczą z metalu lub drewna.

OK