Świat ze szkła

Oferta

Balustrady szklane na balkon

Szkło w formie balustrady to nowoczesne rozwiązanie, które wciąż należy do głównych trendów w projektowaniu wnętrz. Estetyka współczesnych aranżacji bywa na tyle wymagająca, że jedynie balustrady szklane na schody są w stanie jej sprostać. W końcu to dzięki nim uzyskujemy lekką konstrukcję, która jednocześnie dba o bezpieczeństwo oraz podkreśla urządzone ze smakiem pomieszczenia.

Balustrady balkonowe szklane to świetne rozwiązanie, które podkreśli wspaniały wygląd nowoczesnego, a nawet klasycznego budynku. Są one idealne zarówno do budynków prywatnych, jak i komercyjnych. Szklane balustrady są już nie tylko domeną wnętrz domów, ale również balkonów czy tarasów, stając się eleganckim wykończeniem, które doskonale dba o bezpieczeństwo domowników.

Balustrada balkonowa szklana

Balustrada szklana na balkon może ozdobić balkony zarówno w domach prywatnych, jak i w budownictwie wielorodzinnym czy w twojej firmie. Tego rodzaju rozwiązania są bezpieczne, designerskie i zwracają uwagę swoją prostotą ukazującą minimalizm w najlepszej formie. Balustrady balkonowe szklane podnoszą nawet rangę posesji i sprawiają, że elewacja staje się bardziej widoczna. Dzięki nim możemy nadać lekkości budynkowi, który stanie się automatycznie smuklejszy wizualnie. Balustrada balkonowa szklana ma także wpływ na wnętrza – dzięki niej promienie słoneczne będą bez problemów przenikały do pomieszczeń.

Bezpieczne i trwałe balustrady balkonowe ze szkłem

Hartowane, laminowane i wzmocnione folią szkło będzie odporne na uderzenia, a w razie wypadku nie rozbije się na ostre kawałki. Nasze balustrady szklane na balkon są również odporne na zmienne warunki atmosferyczne i nie wymagają żmudnej konserwacji. Mogą stać się doskonałą przegrodą zabezpieczającą przestrzeń balkonu bądź tarasu. Balustrada szklana na balkon w połączeniu z drewnem może nawet ocieplić wizerunek elewacji.

Do wykonywania balustrad szklanych na balkon wykorzystujemy:

  • szkło hartowane laminowane ESG VSG o grubości od 8,76 mm (oznaczenie 44.2 – dla wypełnień szklanych balustrad o konstrukcji drewnianej bądź stalowej) do 25,52 mm (oznaczenie 1212.4 – dla balustrad szklanych samonośnych mocowanych punktowo).

Balustrada szklana na balkon może mieć poręcz wykonaną z:

  • metalu,
  • drewna,
  • brak poręczy.

Bezpieczne i piękne szkło na balustrady szklane na balkon

Dzięki mnogości rozwiązań możemy stworzyć twój wymarzony projekt balustrady ze szkła na balkon. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj mocowania, okuć, szyby i dopasować detale, które nie tylko będą pasowały do estetyki budynku, ale nadadzą mu zupełnie nowego wyrazu. Balustrady szklane na balkon mogą być przedłużeniem balustrad wewnętrznych, które dają niezrównane wrażenie lekkości i nowoczesności w każdym pomieszczeniu.

Rodzaje szkła stosowanego do wykonania balustrad szklanych na balkon:

Szkła przezroczyste:

  • ESG Float,
  • ESG OptiWhite.

Szkła półprzezroczyste:

  • ESG VSG z foliami matującymi przepuszczającymi światło – zaparowanej szyby (Cool White).

Szkła nieprzezroczyste:

  • ESG VSG z folią nieprzepuszczającą światła – czarną (Absolute Black), białą (Polar White), bądź czerwoną (Deep Red).

„Świat ze Szkła” oferuje wykonanie na zamówienie różnorodnych balustrad szklanych, które znajdą zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zachęcamy do kontaktu – z chęcią pomożemy dobrać odpowiedni rodzaj szkła, jego mocowań i doradzimy odnośnie całego projektu.

OK