Świat ze szkła

Najnowsze wpisy

Jak wybrać kabinę prysznicową dla niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne wymagają zupełnie innego podejścia do projektowania kabin prysznicowych i całej łazienki. Na co zatem zwrócić uwagę w czasie zamawiania prysznica dla niepełnosprawnych? Jakie dodatkowe elementy ułatwią im funkcjonowanie i sprawią, że dbałość o higienę nie będzie kłopotliwa?

Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych Warszawa

Prysznic dla niepełnosprawnych może przybrać formę zamkniętą lub nie. W pierwszym przypadku musi on stanowić wydzieloną część łazienki o powierzchni nie mniejszej niż 100 cm2 i szerokości min. 90 cm. Jeśli preferujemy prysznic dla niepełnosprawnych w formie otwartej, czyli kabinę walk-in, jej powierzchnia powinna wynosić min. 150 cm2, przy szerokości min. 90 cm. W przypadku kabiny natryskowej zamkniętej z urządzeniami dedykowanymi dla osób niepełnosprawnych korzystających z wózka inwalidzkiego, należy zadbać o to, by miała ona min. 150 cm szerokości i 250 cm2 wielkości.

Nie mniej ważny jest spadek powierzchni. Prysznic bez brodzika musi posiadać spadek w kierunku kratki ściekowej wielkości 1-2%. Możemy również postawić na bardzo płytkie brodziki wykonane ze stali nierdzewnej bądź z akrylu. Ważne jest to, by powierzchnia podłogi była ryflowana czyli pokryta elementami bądź strukturą, która uniemożliwia poślizgnięcie się. Jeśli brodzik lub płytki są śliskie, należy pamiętać o matach antypoślizgowych.

Dodatkowe elementy w kabinie prysznicowej dla niepełnosprawnych

Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych Warszawa powinna być wyposażona w dodatkowe elementy, podnoszące komfort z jej korzystania. W przypadku osób mających problem ze staniem, świetnym rozwiązaniem będzie montaż krzesełka z oparciem na wysokości ok. 50 cm. Możemy wybrać krzesełka pełne bądź ażurowe – pełne są zdecydowanie lepsze w przypadku osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Kabina prysznicowa bez brodzika Warszawa może być ponadto wyposażona w uchwyty poziome na wysokości ok. 80 cm. Warty rozważenia jest również dodatkowy uchwyt poziomy. Prysznic dla niepełnosprawnych Warszawa powinien posiadać jednouchwytową baterię ze słuchawką dostępną dla osób siedzących zamocowaną na wysokości ok. 80 cm, która uruchamia się automatycznie bądź za pomocą dźwigni lub przycisku – kurki są w większości przypadków odradzane.

Jaka kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych – Warszawa

Wybór kabiny prysznicowej Warszawa dla niepełnosprawnych musi być podyktowany praktycznością – im większa przestrzeń i więcej elementów dodatkowych, tym łatwiej i bezpieczniej. Wykonamy na zamówienie każdą szklaną kabinę prysznicową dla niepełnosprawnych, niezależnie od tego, czy będzie to kabina zamknięta czy nowoczesna kabina walk-in. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Ofercie. Zachęcamy do kontaktu!

OK