Świat ze szkła

Oferta

Zabudowy szklane

Zabudowy całoszklane to nowoczesne, niepowtarzalne wykończenie wnętrza, spotykane najczęściej w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Ostatnimi czasy stały się one rozwiązaniem architektonicznym coraz częściej i chętniej stosowanym również w budynkach prywatnych. Tego typu zabudowy pozwalają na zastosowanie dużych, nie stosowanych w żadnej innej formie zabudowy, powierzchni przeszklenia. Dodatkowo dają możliwość odgrodzenia wejścia i holu, wydzielenia dodatkowego pomieszczenia z istniejących powierzchni. Tym samym nadają szczególnego statusu przebywającym i pracującym w tych pomieszczeniach osobom. Zabudowy szklane są rozwiązaniem, za każdym razem, dostosowanym do indywidualnych potrzeb klienta.

Współczesne budownictwo, a w szczególności rosnące oczekiwania użytkowników, wymagają nietypowych rozwiązań architektonicznych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom oferujemy Państwu możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza możliwości jakie stwarza szkło. Ze względu na specyfikę wykonania i montażu zabudów szklanych, które to zabudowy są wykonane jako wykończenie wnętrza, istnieje możliwość przewidzenia ich na etapie projektowania wnętrza, jak również wykonania przeszkleń w użytkowanym już pomieszczeniu, gdy tylko wymagają tego względy funkcjonalne. Swoim klientom, oprócz wykonania i montażu zabudów szklanych, oferujemy również doradztwo w zakresie doboru optymalnego rozwiązania, godzącego gusta użytkownika z możliwościami jakie daje szkło. Zabudowy całoszklane w szczególności polecamy klientom, którym zależy na zachowaniu w budynku wrażenia nowoczesności, przestrzeni i światła.

W zależności od wysokości zabudowy oraz intensywności ich użytkowania najczęściej stosujemy szkło hartowne ESG Float 8, 10 i 12 mm oraz laminowane ESG VSG 55.4.

Dla szczególnie wymagających klientów wykonujemy realizacje za szkła odbarwionego ESG OptiWhite.

Wykonujemy również realizacje z innych nietypowych rodzajów szkła:

  • ESG VSG 44.4 z nadrukiem UV (maksymalny wymiar niepodzielonej tafli szkła wynosi 1250 x 2500 mm)
  • ESG VSG z foliami matującymi przepuszczającymi światło – zaparowana szyba (Cool White)
  • ESG VSG z folią nieprzepuszczającą światła – czarną (Absolute Black), białą (Polar White), czy czerwoną (Deep Red)
  • ESG VSG Lodowego 444.8 (szkło to nie jest zaliczane do grupy szkła budowlanego)
  • ESG VSG Priva Lite (Magic Glass) – szkło o zmiennej przepuszczalności światła zależnej od polaryzującego napięcia sterującego

Do montażu naszych zabudów, używamy okuć markowych producentów istniejących na polskim rynku od wielu lat.

Stosujemy montaż:

  • punktowy – dyskretny i elegancki, nie narzucający linii w pomieszczeniu. Okucia w kolorach aluminium anoda, stal nierdzewna satyna i poler (dostępny również RAL)
  • liniowy – o wysokości listew od 20 do 100 mm. Listwy 20 mm są delikatnym, nie rzucającym się w oczy dodatkiem do dużych tafli szkła. Wyższe listwy montażowe - 40, 50 80 mm są z kolei „bogatym” dodatkiem do szkła, staramy się również by pozostawały one w harmonii z pozostałymi elementami wykończenia wnętrza. Listwy są również praktycznym zabezpieczeniem dolnej krawędzi tafli szła w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach.

Swoim doświadczeniem, staramy się pomóc w doborze optymalnego sposobu montażu, w zależności od projektu, indywidualnych preferencji użytkownika oraz istniejącego stanu faktycznego.

OK