Świat ze szkła

Oferta

Schody i podłogi szklane

Schody i podłogi szklane kierujemy do grupy klientów, którym szczególnie zależy na nowoczesnym, eleganckim i niepowtarzalnym wykończeniu mieszkania lub biura. Wykonane ze szkła, zwłaszcza bezbarwnego pozostawiają niezapomniane wrażenie na korzystających z nich po raz pierwszy użytkownikach. Użytkownikom dają specyficzne odczucie niepewności i niedowierzania, bowiem szkło kojarzymy z materiałem słabym i kruchym.

Szklane tafle podług znakomicie doświetlają znajdujące się pod nimi pomieszczenia. Padające bezpośrednio światło słoneczne, zwłaszcza na krawędzie szkła, zdobi pomieszczenie delikatnymi refleksami i wzorami tęczy. W zależności od zastosowanych materiałów połączonych ze szkłem, tego typu schody czy podłogi szklane umożliwiają nawiązanie zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz.

Stopnie schodów, jak i tafle podłóg, wykonujemy ze szkła hartowanego laminowanego z trzech lub czterech warstw. Najczęściej stosowanym szkłem jest szkło Float lub szkło odbarwione tzw. OptiWhite.

Tafle podług szklanych zazwyczaj są montowane przez położenie ich na przygotowanym podłożu, na elementach amortyzujący, tak by licowały się z otaczającą je podłogą. Tym samym pozostawiając niewielką szczelinę dylatacyjną. Jedynie w sytuacji, gdy podłoga nie jest zamknięta z wszystkich stron, tafla podłogi szklanej wymaga dodatkowego przyklejenia bądź przykręcenia.

Montaż stopni szklanych jest bardziej skomplikowany, i zależy od sposobu podparcia. Możemy stosować klejenie i przykręcanie, by zabezpieczyć je przed przesunięciem, oraz montaż ściskający by przenieść całe obciążenie.

Celem uzyskania właściwości antypoślizgowych na szkle zalecamy wykonanie specjalnego sitodruku. Jest to istotne w szczególności do stopni schodów i tafli podłóg narażonych na użytkowanie w stanie mokrym (bliskość łazienki, kuchni, balkonu).

Przy schodach szklanych polecamy również, zastosowanie podświetlenia LED, czego spektakularnym efektem jest pozostawanie wieczorem i w nocy praktycznie niewidocznej tafli szkła, ze świecącymi jedynie obrzeżami stopni.

OK