Świat ze szkła

Najnowsze wpisy

Jakie lustro do przedpokoju będzie najlepszym wyborem?

Lustro do przedpokoju – nad tym najpierw się zastanów

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad rozmiarem, kształtem, ramą i rozmieszczeniem, pomyśl nad tym, jaką funkcję będzie pełniło lustro w przedpokoju. Poza podstawową, czyli miejscem, w którym możemy sprawdzić swój wygląd, może stać się ozdobą wnętrza. Liczne aranżacje projektantów pokazują, że szczególnie w małych pomieszczeniach odgrywa ono znaczącą rolę. Lustro na wymiar Warszawa może powiększać optycznie przestrzeń, dodatkowo ją doświetlając. W tym przypadku musimy postawić na duży rozmiar, najlepiej na całą wysokość ściany. W przypadku, gdy lustro ma przede wszystkim stanowić dekorację, musimy przemyśleć jego stylistykę. Najważniejszą zasadą jest to, że musi ono pasować do reszty pomieszczeń – jeśli są urządzone nowocześnie i prosto, lustro z ozdobną ramą będzie wyglądało wręcz groteskowo.

Ważny jest również kolor! Czasy, gdy lustro było „wyłącznie lustrem” w jednej dostępnej formie są już dawno za nami. Klasyczne są lustra srebrne, które świetnie oddają kolory i nasze odbicie. Ciekawy efekt da jednak wybranie produktu o odcieniu brązowym, grafitowym lub jeszcze innym, które zmieni nasze odbicie.

Pomysły na lustro w przedpokoju, które cię zaskoczą

Lustro w przedpokoju będzie doskonale wyglądało w każdej stylistyce! Jeśli chcesz zobaczyć całą swoją sylwetkę, upewnij się, że wymiary są do niej odpowiednio dopasowane. Lustro wiesza się najczęściej na ścianie lub jeśli jest wyjątkowo ciężkie, stawia na podłodze. Nie jest to jednak rozwiązanie polecane wtedy, gdy mamy w domu dzieci.

Lustro bez ramy, fazowane, to polecane rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz – będzie sprawiało wyjątkowo lekkie wrażenie, świetnie powiększając przestrzeń. Lustra Warszawa nierzadko są przyklejane na stałe do szafy, szczególnie wnękowej, stając się jej stałym elementem.

Lustra mogą przybierać różne kształty i nierzadko stają się mozaiką zdobiącą ściany przedpokoju. Najpopularniejsze są prostokąty i kwadraty, jednak np. okrągła lub obła tafla będzie dawała delikatniejszy efekt, pasując np. do wnętrzu w stylu industrialnym czy klasycznym (przy odpowiedniej ramie). Pomysł na lustro w przedpokoju jest zawsze najważniejszy – jeśli zależy nam na niesamowitym efekcie, wybierzmy zdobioną ramę, która sprawi, że stanie się ono punktem przyciągającym wszystkie spojrzenia. Z drugiej strony modne są zwierciadła pełniące funkcję galerii ściennej, zastępujące fotografie czy obrazy.

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie lustra na drzwiach prowadzących do pokoju. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na aspekt bezpieczeństwa i wybierać wyłącznie produkty hartowane. Bardzo oryginalnie wygląda lustro weneckie, które będzie z jednej strony pełniło funkcję lustra, a z drugiej zwykłej tafli szkła. W ten sposób nawet przy zamkniętych drzwiach do przedpokoju, będziemy mogli oglądać co się w nim dzieje.

Lustro w przedpokoju inspiracje

Nie macie pomysłu na to, jak powinno wyglądać lustro w przedpokoju? Zobaczcie kilka inspiracji, które możecie wykorzystać również u siebie!

Lustro-drzwi
Lustro okrągłe
Lustro stojące
Lustro na szafie wnękowej
Lustro - ciekawa forma
Eleganckie lustro na ścianę

O tym jeszcze pamiętaj

Wybierając lustro na wymiar Warszawa pamiętaj o dobraniu odpowiedniego oświetlenia, które powinno padać na twoją sylwetkę, a nie bezpośrednio na taflę. Jeśli wybrałeś już miejsce, w którym powiesisz lustro, zastanów się, czy energiczne otworzenie drzwi go nie rozbije – zdarza się tak zwłaszcza w małych przestrzeniach. Lustra są jednak doskonałym pomysłem na ozdobienie przestrzeni – czy wybrałeś już idealny produkt dla siebie?

OK