Świat ze szkła

Oferta

Schody i podłogi szklane

Montaż podłóg szklanych Warszawa kierujemy do grupy klientów, którym szczególnie zależy na nowoczesnym, eleganckim i niepowtarzalnym wykończeniu mieszkania, domu lub biura. Schody szklane, jak sama nazwa wskazuję, są wykonywane ze szkła, na ogół bezbarwnego, dzięki czemu pozostawiają niezapomniane wrażenie na korzystających z nich po raz pierwszy osobach. Użytkownikom dają specyficzne odczucie niepewności i niedowierzania, bowiem ten rodzaj materiału często wydaje nam się słabym i kruchy, choć w rzeczywistości podłogi szklane są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Podłogi szklane Warszawa

Szklane podłogi znakomicie doświetlają znajdujące się pod nimi pomieszczenia. Padające bezpośrednio światło słoneczne, zwłaszcza na krawędzie materiału, zdobi wnętrza delikatnymi refleksami i wzorami tęczy. W zależności od zastosowanych materiałów połączonych ze szkłem, tego typu stopnie szklane czy podłogi szklane umożliwiają nawiązanie zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych stylów wnętrzarskich.

Schody szklane Warszawa jak i tafle podłóg wykonujemy ze szkła hartowanego laminowanego z trzech lub czterech warstw. Najczęściej stosowanym rodzajem jest szkło Float lub szkło odbarwione tzw. OptiWhite.

Montaż schodów szklanych Warszawa

Tafle podłóg szklanych zazwyczaj są montowane przez położenie ich na przygotowanym podłożu, na elementach amortyzujących tak, by licowały się z otaczającą je podłogą, pozostawiając niewielką szczelinę dylatacyjną. Jedynie w sytuacji, gdy podłoga szklana nie jest zamknięta ze wszystkich stron, wymaga dodatkowego przyklejenia bądź przykręcenia.

Schody szklane montaż Warszawa

Montaż stopni szklanych jest bardziej skomplikowany i zależy od sposobu podparcia. Możemy stosować klejenie i przykręcanie, by zabezpieczyć je przed przesunięciem, oraz ścisnąć je, by przenieść całe obciążenie.

Celem uzyskania właściwości antypoślizgowych, zalecamy wykonanie specjalnego sitodruku na szklanych stopniach. Jest to istotne w przypadku podłóg szklanych i stopni narażonych na użytkowanie w stanie mokrym (bliskość łazienki, kuchni, balkonu).

Przy schodach szklanych polecamy również zastosowanie podświetlenia LED, czego spektakularnym efektem jest pozostawanie wieczorem i w nocy praktycznie niewidocznej podłogi, ze świecącymi jedynie obrzeżami stopni.

Umów się z naszym doradcą w celu
dokonania darmowej wyceny, zadzwoń:

 

czynne
pn - pt:
8:00 - 16:00

 

Napisz
do nas:
Odszukaj
nas na:

OK