Świat ze szkła

Oferta

Blaty szklane

Nowoczesność w domu i biurze - to właśnie blaty szklane. Jednym z wielu zastosowań szkła, jest wykorzystanie go do wykonania blatów. Najczęściej łazienkowych i meblowych. Dobór rodzaju i grubości szkła blatu zależy od pełnionej funkcji oraz zamierzonych walorów estetycznych.

Rodzaje blatów szklanych:

  • blaty ochronne - leżące na osłanianej powierzchni - wykonane ze szła hartowanego, grubości 4 i 6 mm.
  • blaty samonośne - podparte w kilku miejscach lub liniowo na krawędziach, często same są podparciem dla dodatkowych elementów, wykonujemy je ze szkła hartowanego ESG o grubości 8, 10, 12 i 15 mm, laminowanego lodowego (kruszonego) 555.4. Dobór grubości szkła zależy do sposobu podparcia batu oraz ilości i wielkości otworów i wycięć (dotyczy blatów łazienkowych).

Dobór grubości i rodzaju szkła w dużej mierze zależy od jego rozmiarów, obciążenie stałego i dynamicznego, oraz wymaganych walorów estetycznych. Regułą jest, że blaty o większej grubości prezentują się bardziej okazale, oraz fakt, że wytrzymałość blatu wzrasta wraz z jego grubością.

Szklane Blaty Warszawa - rodzaje szkła

Blaty dla Państwa może wykonać praktycznie ze wszystkich dostępnych rodzajów szkła, najczęściej są to:

  • ESG Float - blaty podparte punktowo na podkładkach elastycznych lub krążkach ze stali nierdzewnej klejonych w technice UV
  • ESG DecorMat - jak wyżej, regułą jest montaż stroną matową do dołu
  • ESG OptiWhite - blaty lakierowane, o dużej wierności odwzorowania kolorów, podparte liniowo lub punktowo z możliwością klejenia do elementów mocujących
  • VSG Float Lodowe 555.4 - blaty samonośne, podparte na krążkach klejonych UV. Cechą charakterystyczną blatów za szkła lodowego jest ich niska odporność termiczna, wynikająca z faktu, że zewnętrzne tafle szkła są wykonane ze szkła niehartowanego
  • ESG VSG OptiWhite 44.2 i grubsze - blaty o wymaganej dużej wytrzymałości, chroniące cenne przedmioty - np. w ladach wystawowych, posiadają podwójną krawędź charakterystyczną dla szkła laminowanego
  • ESG Float piaskowane głęboko - szczególnie dekoracyjne - (przy głębokości piaskowania większej od 0,3 mm) - montowane liniowo z podświetleniem od krawędzi bocznych

Blaty Szklane Warszawa - zalety

Blaty szklane są wyrobem trwałym, odpornym na działanie czynników chemicznych i wilgoci, normalnych zmian temperatury i działania promieniowania UV. Należy jednak pamiętać, że szkło w kontakcie z materiałami twardymi oraz ich drobinami ulega zarysowaniu, stąd też nie są one praktyczne np. w kuchni.

Decydując się na odpowiedni dobór blatów szklanych, będziemy cieszyć się przez długi czas ich chłodną elegancją.

Jakie są zalety szklanych blatów? Przede wszystkim zapewniają one szeroki wybór wykończenia – od klasycznych, subtelnych, aż po bardzo futurystyczne kształty. Dzięki temu będą pasowały zarówno do wnętrz nowoczesnych, urządzonych w stylu skandynawskim, a także industrialnym, prowansalskim i każdym innym – w zależności do formy.

Blaty szklane Warszawa są także wyjątkowo wytrzymałe, dlatego mogą być użyte nie tylko w łazience, ale nawet w kuchni. Doskonale poradzą sobie ze środowiskiem wilgotnym, nie wymagając impregnacji jak prawdziwe, naturalne drewno czy kamień, które często stosuje się na blaty.

Gdzie zastosować szklane blaty Warszawa

Jeśli chcemy zachować spójność wystroju, możemy zastosować blaty szklane Warszawa na konsoli w przedpokoju, dodatkowych stolikach przy łóżku, na wiszących półkach oraz w innych miejscach w całym domu. Szkło ma wiele zalet – sprawia wrażenie lekkiego, doświetla wnętrza, a dodatkowo jest trwałe i po prostu piękne. Szklane blaty Warszawa są również łatwe w utrzymaniu czystości – często wystarczy je przetrzeć odpowiednim środkiem, by znowu odzyskały swój dawny połysk.

Szukacie ciekawych pomysłów na oryginalną aranżację z blatem szklanym Warszawa? Przede wszystkim można zamówić szklaną umywalkę, którą może, ale nie musi być nablatowa – modele wpuszczane blat wyglądają bardzo zjawiskowo. Nablatowe umywalki mogą być wykonane np. z barwionego szkła, które doskonale oddaje stylistykę wielu pomieszczeń. Pod blatem można umieścić również oryginalną grafikę lub oświetlenie, zmieniając zupełnie wygląd łazienki czy kuchni. Zobaczcie nasze realizacje i zainspirujcie się do stworzenia niesamowitego projektu we własnym domu.

Umów się z naszym doradcą w celu
dokonania darmowej wyceny, zadzwoń:

 

czynne
pn - pt:
8:00 - 16:00

 

Napisz
do nas:
Odszukaj
nas na:

OK