Świat ze szkła

Oferta

Designerskie balustrady szklane na schody

Balustrada szklana wewnętrzna to nowoczesne rozwiązanie, które wciąż należy do głównych trendów w projektowaniu wnętrz. Szkło nadaje lekkości, przepuszcza światło i doskonale podkreśla minimalizm przestrzeni. Estetyka współczesnych aranżacji bywa na tyle wymagająca, że jedynie balustrady szklane na schody są w stanie jej sprostać. W końcu to dzięki nim uzyskujemy lekką konstrukcję, która jednocześnie dba o bezpieczeństwo oraz podkreśla urządzone ze smakiem pomieszczenia.

Balustrady schodowe szklane już na etapie projektu

Wybór balustrady schodowej ze szkłem warto przemyśleć już na etapie projektowania domu. Dzięki temu będziemy mogli zrealizować wymarzoną wizję schodów, bez ograniczeń ze strony konstrukcyjnej budynku. Balustrada szklana na schody może być wykonana na różnorodne sposoby, które determinują jej końcowy efekt. Często wybiera się szkło, które jedynie wypełnia przestrzeń między ramami bądź stalowymi słupkami. Bardzo modne są również balustrady schodowe szklane całoszklane, które nie są w żaden sposób podzielone.

Balustrady schodowe ze szkłem w Świat ze szkła

Wykonujemy zachwycające balustrady szklane na schody z najwyższej jakości bezpiecznego szkła, mającego postać dwóch tafli sklejonych folią w wysokiej temperaturze pod ciśnieniem. Dzięki takiemu zabiegowi balustrada schodowa szklana będzie w 100% bezpieczna, gdyż w razie pęknięcia, szkło nie rozsypie się na ostre kawałki. Szkło laminowane używane do wykonywania tego rodzaju konstrukcji ogranicza również przenikanie promieniowania UV. Balustrady szklane wewnętrzne zachowują swój doskonały wygląd przez wiele długich lat.

Do wykonania balustrad szklanych na schody wykorzystujemy:

  • szkło hartowane laminowane ESG VSG o grubości od 8,76 mm (oznaczenie 44.2 – dla wypełnień szklanych balustrad o konstrukcji drewnianej bądź stalowej) do 25,52 mm (oznaczenie 1212.4 – dla balustrad szklanych samonośnych mocowanych punktowo).

Balustrada szklana na schody może mieć poręcz wykonaną z:

  • metalu,
  • drewna,
  • brak poręczy.

Wyjątkowe balustrady szklane na schody

Balustrady szklane na schody doskonale wpasują się do przestrzeni domowej czy biurowej, przybierając dokładnie taką formę, jakiej oczekujemy. Wybrana konstrukcja, rodzaj zastosowanej szyby czy okuć, będą determinowały jej wygląd. Wykonujemy balustrady ze szkła na schody na wymiar samonośne szklane mocowane punktowo bądź ze szkła linowe mocowane za pomocą listew dolnych. Zajmujemy się kompleksową usługą – od projektu, pomocy w wyborze materiałów, aż po sam montaż u Klienta. Cena będzie różniła się ze względu na wiele zmiennych – balustrady szklane zewnętrzne muszą być wykonane inaczej niż modele wewnętrzne, by znieść ciągłe oddziaływanie czynników atmosferycznych.

Rodzaje szkła stosowanego do wykonania balustrad szklanych na schody:

Szkła przezroczyste:

  • ESG Float,
  • ESG OptiWhite.

Szkła półprzezroczyste:

  • ESG Float,
  • ESG OptiWhite.

„Świat ze Szkła” oferuje szeroką gamę balustrad szklanych, które mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące cen lub/i montażu, zachęcamy do kontaktu – napisz do nas lub zadzwoń – chętnie doradzimy i opracujemy wspólnie projekt wymarzonej balustrady ze szkła.

Umów się z naszym doradcą w celu
dokonania darmowej wyceny, zadzwoń:

 

czynne
pn - pt:
8:00 - 16:00

 

Napisz
do nas:
Odszukaj
nas na:

OK