Świat ze szkła

Oferta

Szkło lakierowane niskotemperaturowo

Oferowane przez naszą firmę szkło lakierowane daje wiele możliwości aranżacyjnych, pozwalając na wykorzystanie go w formie wyjątkowej ozdoby ściennej. Szkło szkliwione jest doskonałym pomysłem na dekorację ścienną w kuchni, w łazience czy nawet w salonie. Można go zastosować zarówno samodzielnie w formie ścianki szklanej dzielącej przestrzeń na strefy, jak i pod postacią drzwi do szafy przesuwnej czy paneli lakierowanych.

Jak powstaje szkło lakierowane

Szkło lakierowane w przeciwieństwie do druku na szkle UV jest produkowane od razu w określonej gamie kolorystycznej. Na taflę szkła nanosi się jednolitą warstwę lakieru jeszcze podczas procesu produkcji. Co ważne, szkło może być również hartowane, ponieważ lakier jest nakładany dopiero po zahartowaniu. Dzięki temu można je umieścić w miejscu zagrożonym uszkodzeniem mechanicznym czy wysokimi temperaturami. Szkło lakierowane jest odporne na zadrapania, zabrudzenia oraz trwałe.

W ofercie naszej firmy znajdują się dwa rodzaje szkła lakierowanego:

 • panele szklane lakierowane niskotemperaturowo – szkło lakierowane za pomocą farb wodnych lub poliuretanowych chemoutwardzalnych, z aktywatorem zwiększającym przyczepność emalii do szkła. Powłoka jest dostępna w palecie RAL oraz NCS. Ten rodzaj szkła charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zżółknięcie w kontakcie z temperaturą oraz działanie promieni UV.
 • szkło lakierowane szkliwione – szkło jest wycinane na wymiar, następnie lakierowane i szlifowane oraz poddawane procesowi hartowania. Wysoka temperatura powoduje trwałe zespojenie emalii z powierzchnią szkła. Panele szkliwione mają cechy produktów ceramicznych, gdyż uzyskana powłoka jest odporna na rozpuszczalniki oraz związki biologiczne i chemiczne. Jest ona także odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Najczęściej stosowane grubości szkła to:

 • 4 mm - standardowe okładziny ścienne,
 • 6 mm - okładziny ścienne o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia,
 • 8 mm, 10 mm - ścienne okładziny samonośne lub z możliwością podbudowy, służące do montażu ciężkich elementów lub mechanicznie obciążonych,
 • 9,14 mm (44.3), 11.14 mm (55.3) panele szklane samonośne, które będą widoczne z dwóch stron.

Rodzaje szkła:

 • ESG OptiWhite – lakierowane, z nadrukiem UV,
 • ESG OptiWhite Satinato – lakierowane,
 • ESG VSG OptiWhite – lakierowane, nadrukiem UV.

Gdzie umieścić szkło lakierowane

Szkło lakierowane sprawdzi się w każdym miejscu w domu czy w biurze, w którym potrzebujemy nieco koloru i nowoczesności. Najczęściej umieszcza się go:

 • w formie paneli szklanych,
 • ścianki ze szkła,
 • drzwi,
 • elementu dekoracyjnego na ścianie.

Szkło lakierowane do kuchni stwarza zupełnie nowe możliwości projektowe, gdyż umieszczone pod szafkami górnymi nadają pomieszczeniu zupełnie nowego wyrazu. Szkło szkliwione będzie świetnie wyglądało zarówno w formie całej ścianki, przesuwanych drzwi od szafy czy w wielu innych wykorzystywaniach. Dzięki procesowi hartowania nie musimy nawet obawiać się o jego uszkodzenie, gdyż nawet w newralgicznych punktach będzie służyło przez lata, nie tracąc przy tym swojego pięknego, wyrazistego koloru.

W czasie zamawiania szkła lakierowanego gwarantujemy kompleksową obsługę, zacząwszy od pomiaru, przez przygotowanie projektu, poprzez transport, jak i końcowy montaż. Zachęcamy do kontaktu osoby, które chcą zastosować ten rodzaj szkła np. w formie paneli szklanych lub innych elementów dekoracyjnych w okolicy Warszawy.

 
Umów się z naszym doradcą w celu
dokonania darmowej wyceny, zadzwoń:

 

czynne
pn - pt:
8:00 - 16:00

 

Napisz
do nas:
Odszukaj
nas na:

OK