Świat ze szkła

Oferta

Szkło z drukiem UV

Oferowany przez naszą firmę druk UV na szkle jest świetnym sposobem na stworzenie pięknych paneli, ścianek, balustrad i innych elementów, które nadadzą stylu każdemu pomieszczeniu. Nowoczesny zadruk na szkle UV jest nie tylko wyjątkowo trwały, ale jednocześnie oddaje niesamowitą jakość zdjęć czy grafik. Szerokie pole zastosowań sprawia, że szkło z grafiką stało się elementem obecnym w każdym nowoczesnym domu czy w firmie.

Panele szklane z nadrukiem UV

Druk na szkle UV świetnie ożywia i nadaje eleganckiego wyrazu wnętrzu. Stosowana przez naszą firmę technologia nanoszenia grafiki pozwala na uzyskanie wspaniałych rezultatów, dzięki czemu nadruk jest trwały, nie płowieje z czasem i świetnie oddaje barwy. Panele szklane z nadrukiem stanowią nie tylko niesamowitą dekorację, ale również są łatwe w montażu. Można je zamocować na uprzednio przygotowanej ścianie za pomocą kleju montażowego. Jeśli stosujemy panele szklane z drukiem UV w łazience lub w kuchni, warto uszczelnić krawędzie przy użyciu silikonu neutralnego bezbarwnego. Szkło z drukiem UV można nawet zamontować na listwie aluminiowej.

Jak powstaje nadruk UV na szkle

Druk UV na szkle polega na naniesieniu natryskowo warstwy kolorowych atramentów. Cały proces odbywa się za pomocą plotera UV, który utwardza atrament, dając foto realistyczne odwzorowanie obrazu. Oczywiście jakość nadruku w znacznym stopniu zależy od rozdzielczości i jakości przesłanej grafiki, dlatego prosimy o pliki najwyżej jakości. Druk w technologii UV jest stabilny i odporny na temperatury, ale należy go zabezpieczyć przed działaniem środków chemicznych za pomocą ochronnej warstwy farby tzw. apla, która jest umieszczona w laminacie, pomiędzy dwoma taflami szkła.

Nadruk UV na szkle możemy zastosować na jego różnorodnych typach, które znajdują się w ofercie naszej firmy. Szkło odbarwione takie jak OptiWhite jest najlepszym wyborem wtedy, gdy zależy nam na doskonałym odwzorowaniu kolorów i uzyskaniu dobrej przejrzystości. Szkło float posiada subtelną zieloną poświatę, dlatego wybiera się je tam, gdzie ta cecha nie będzie miała znaczenia (np. grafiki z przewagą zieleni).

Jeśli obawiamy się o uszkodzenia mechaniczne, możemy wybrać nadruk UV na szkle hartowanym VSG, dzięki czemu grafika stanie się odporna nie tylko na uszkodzenia, ale i działanie promieni UV.

Najczęściej stosowane grubości szkła to:

 • 4 mm - standardowe okładziny ścienne,
 • 6 mm - okładziny ścienne o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia,
 • 8 mm, 10 mm - ścienne okładziny samonośne lub z możliwością podbudowy, służące do montażu ciężkich elementów lub mechanicznie obiążane,
 • 9,14 mm (44.3), 11.14 mm (55.3) panele szklane samonośne, które będą widoczne z dwóch stron.

Rodzaje szkła:

 • ESG Float – w wybranych przypadkach,
 • ESG OptiWhite – lakierowane, z nadrukiem UV,
 • ESG OptiWhite Satinato – lakierowane,
 • ESG VSG OptiWhite – lakierowane, nadrukiem UV.

Gdzie zastosować druk UV na szkle

Szkło z drukiem UV ma praktycznie nieograniczone możliwości kreacji. Jest ono popularne w architekturze wnętrz i budownictwie, gdyż można dzięki niemu stworzyć np.:

 • panele szklane kuchenne,
 • grafiki na szkle,
 • obrazy na szkle,
 • ścianki ze szkła,
 • balustrady ze szkła,
 • ściany przesuwne,
 • drzwi przesuwne.

Szkło na ścianę z nadrukiem UV daje wiele możliwości, dlatego często pojawia się w nowoczesnych projektach kuchni czy łazienek, jak i w firmach. Jest to gustowny element dekoracji, który dzięki dostępowi do wielu motywów, daje wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. W kuchni niesamowicie będą wyglądały motywy roślinne, kwiatowe czy zapierające dech w piersiach krajobrazy. W łazience często wybiera się motywy naturalne takie jak kamienie, piasek i inne, które dzięki najlepszej technologii wyglądają jak prawdziwe.

W czasie zamawiania szkła z nadrukiem UV zapewniamy kompleksową obsługę, począwszy od pomiaru, przez przygotowanie projektu, transport, a nawet końcowy montaż. Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które uwielbiają trendy architektoniczne i poszukują trwałego druku na szkle UV.

 
Umów się z naszym doradcą w celu
dokonania darmowej wyceny, zadzwoń:

 

czynne
pn - pt:
8:00 - 16:00

 

Napisz
do nas:
Odszukaj
nas na:

OK